Türelmes szülők és Triggereink videókurzus
Hogyan maradj türelmes a gyerekeddel a nehéz napokon is?
Bevezető és egy fontos információ
BETEKINTÉS1. Saját érzelmi múltunk megismerése
2. Enélkül nem fog menni: a türelem elvesztésének útja!
3. Érzelmi egyensúly fenntartása
4. Érzelmeink szabályozása a gyakorlatban
5. A szülő érzelemszabályozása "hiszti" közben
6. Mit tegyünk, amikor elfogy a türelem?
1. Mit jelent a pozitív nevelés?
2. Pozitív nevelési eszközök (1)
3. Pozitív nevelési eszközök (2)
Elindítalak az úton, hogy elkezdhesd átírni a negatív mintákat és triggereket
Megtanulod, hogyan őrizd meg a nyugalmadat a nehéz helyzetekben is
Érzelemszabályozási technikákat tanulsz és megmutatom, hogyan fejleszd gyermeked önszabályozását
Konkrét lépéseket tanulsz a hisztik kezeléséhez. Egy egész modult találsz a pozitív-gyengéd nevelésről
Tudni fogod mi elvárható a gyermekedtől az adott életkorban és mi nem!
“Nagyon hasznos volt számomra a videókurzus és a sok segédanyag is. Sokkal többet kaptam a kurzustól, mint amire számítottam. Egy kicsit meglepődtem, hogy milyen egyszerű módszerekkel lehet kezelni mind a gyermek, mind a saját érzelmeinket, és kicsit bosszankodtam is, hogy csak az elfojtás volt eddig az érzelemszabályozási eszközkészletemben. Köszönöm!”
Lilla“Nem gondoltam volna, hogy szülőnek lenni ilyen nehéz lesz. Az első év után szembesültem azzal, hogy nincsenek eszközeim az érzelmeim szabályozására és a kiégés szélén álltam. Nem akartam, hogy a kisfiam roncsként lásson és tudtam, hogy változtatnom kell. Csenge segített kevésbé borúsan látni a dolgokat és már vannak eszközeim, hogy megnyugtassam magam.”
Anna K.“Rájöttem, hogy nem a gyerek viselkedésén kell változtatni azért, hogy mindenki jobban érezze magát a családban, hanem a saját hozzáállásomon. Az segített legjobban, hogy már felismerem előre, hogy mikor fogok kiborulni és már egyre többször sikerül elkerülni is!”
Bogi Cs.Minden kisgyerekes szülőnek, aki úgy érzi, hogy gyakrabban veszíti el a türelmét, mint szeretné!
A visszajelzések alapján azonnali eredményei vannak, viszont tartós javulásért érdemes gyakorolni a videók és munkafüzet alapján. Nem kell leülni és tanulni, a gyakorlás a mindennapok során zajlik, pusztán egy kis odafigyelést igényel.
A probléma gyökerét célozzák a gyakorlatok. Segít közelebb kerülni önmagunkhoz és nem ragtapasz megoldásokat nyújt, hanem támogat az érzelmek megismerése útján. Ez elengedhetetlen az érzelemszabályozáshoz.
A hozzáférés korlátlan ideig tart, de a videók nem letölthetőek.
A videókurzus mellett részt vehetsz 2 db élő (kis csoportos) videóbeszélgetésen, ahol válaszolok a felmerülő kérdésekre és együtt ötletelünk esetleges nehézségek megoldásával kapcsolatban. Ezek az élő beszélgetések minden hónapban megrendezésre kerülnek, bővebben e-mailben tájékoztatlak róla a regisztráció után.